Проблема державної мови та мовленнєвої культури у творчості Григорія Костюка
Анотація
У статті на конкретних прикладах простежено, як відомий учений-філолог, академік Григорій Костюк дбав, щоб українська мова стала засобом комунікації в усіх сферах суспільного життя, і докладав багато зусиль для набуття нею статусу державної. Продемонстровано його велику відповідальність і вимогливість щодо мовного оформлення своїх і чужих творів; самовіддану працю на користь рідної культури. Доведено, що своєю безкомпромісною творчістю літературознавця та критика, організатора літературного життя українців у вигнанні, громадсько-культурною діяльністю він боровся за утвердження ідеї незалежної української держави.
Завантаження
Посилання
Костюк Г. Зустрічі і прощання / Григорій Костюк // Едмонтон, Торонто: Канад. інст. укр. студій. Альбертський університет. 1998. Кн. 2. 609 с. С. 79.
Слово : зб. укр. письменників: Література, мистецтво, критика, мемуари, документи. Зб. 2. Вудсток, 1964. С. 5.
Слово і час : науковий журнал / Інститут літератури ім. Т.Г.Шевченка та національної спілки письменників України. 2002. №10. С. 9.
Нитченко Д. Листи письменників // 3бірник 3. Мельбурн-Ніжин, 1998. С. 87.
Ротач П. Григорій Костюк у пам’яті і листах // Творча спадщина Григорія Костюка в контексті сучасної наукової думки : зб. наук. праць / За ред. В.П. Мацька. Київ-Хмельницький: Просвіта, 2002. 160 с.
Кошай Г. Слово про Григорія Костюка // Творча спадщина Григорія Костюка в контексті сучасної наукової думки : зб. наук. праць / За ред. В.П. Мацька. Київ-Хмельницький: Просвіта, 2002. 160 с.
Огієнко І. Письменник і рідна мова / Іван Огієнко // Рідна мова. 1937. Ч. 6. С. 241.
Авторське право (c) 2017 Філологічний дискурс
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.