Біблійний дискурс у прозі Ю. Іздрика (на матеріалі романів «Подвійний Леон» та «АМ ТМ»)
Анотація
Біблійний дискурс у романах Ю. Іздрика виформовується у просторі постмодерної гри та іронії. Християнська парадигма набуває іронічно-пародійного або комічно-трагедійного відтінку. Цитати християнських філософів, парафрази біблійних проповідей, притч, повчань, молив завжди вживаються автором у незвичайному контексті, який дозволяє вести мову про символічність їх вживання. Сакральність подається в творах у зв’язку із масовою культурою, що перетворює її на профанний продукт споживання. Анекдоти, в яких фігурують Бог, Ісус, святий Петро, супроводжують стан шизофренічної розщепленості особистості персонажа. Бог у сучасному світі замінюється технологізованою копією – системою відеоспостереження, – що здатна фіксувати та транслювати потворне та бридке. Однак і в такій ситуації персонажі здобуваються шанс на очищення через вогонь та воду, що набувають есхатологічної семантики.
Завантаження
Посилання
Бадью А. Століття / пер з фр. А. Рєпа. Львів : Кальварія ; К. : Ніка-Центр, 2014. 304 с.
Войтович В. Українська міфологія. К. : Либідь, 2002. 664 с.
Гундорова Т. Післячорнобильська бібліотека. Український літературний постмодерн. К. : Критика, 2005. 264 с.
Іздрик Ю. АМТМ. Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2010. 184 с.
Іздрик Ю. Подвійний Леон. Івано-Франківськ : Лілея, 2000. 204 с.
Косович Л. Додаток (Постскрипт. Коментар. Примітки) // Іздрик Ю. Подвійний Леон. Івано-Франківськ : Лілея, 2000. С 176-186.
Харчук Р. Б. Юрко Іздрик – писання як «акт автопсихотерапії» // Сучасна українська проза. Постмодерний період. К. : Академія, 2008. С. 154–168.
Авторське право (c) 2017 Філологічний дискурс
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.